
Push-Back paletové regály
Systém nahuštěného skladování palet, který zvyšuje skladovací kapacitu a zkracuje doby manipulace.
Produkt
Push-back paletové regály: skladování hromaděním šetří čas i prostor
Push-back paletové regály představují řešení nahuštěného skladování pro hluboké uložení některých palet s různými skladovými jednotkami SKU v každém zálivu. Systém funguje na principu hromadění: břemena jsou posouvána po kolejnicích montovaných s mírným sklonem.
Push-back paletové regály pracují velmi svižně. Vysokozdvižný vozík nemusí vjíždět mezi regály a ke zboží je přístup z jediné pracovní uličky. Toto řešení je založeno na způsobu skladování LIFO (poslední dovnitř - první ven).

Výhody push-back paletových regálů
- Úspora místa: zbavení se zbytečných průchozích uliček umožňuje lepší využití dostupné podlahové plochy a zvyšuje kapacitu skladu.
- Úspora času: vysokozdvižné vozíky nevjíždění mezi regály a všechny operace jsou prováděny z jediné uličky. Tím je nakládka a vykládka mnohem efektivnější.
- Různé skladové jednotky: v každém skladovém zálivu může být více skladových jednotek, čímž je umožněno skladování rozmanitých produktů na jednom místě.
- Od nízkých teplot po vysoké: vozíky pojíždějící mezi regály jsou určeny pro pracovní teploty od -30 °C do 40 °C.
- Bezpečnost provozu: blokovací zařízení, zarážky, centralizátory palet a další prvky zajišťují bezpečnost manévrů zaskladnění i vyskladnění.
- Nízké nároky na údržbu: systém vyžaduje jen minimální údržbu a jeho součásti jsou přesto velmi pevné a trvanlivé.

Kromě velmi praktického zacházení s těmito regály jsme eliminovali uličky a zefektivnili skladovací úkony
Použití push-back paletových regálů
Velmi flexibilní řešení přizpůsobitelné různým typům skladů
Push-back paletové regály představují dokonalý systém pro firmy se zbožím skladovaným na paletách a se střední obrátkou nebo s nízkou rozmanitostí skladových jednotek a malým počtem palet na skladovou jednotku. Jsou také ideální pro skladovací zařízení, která potřebují efektivněji využít dostupnou podlahovou plochu.
Jak funguje systém push-back paletových regálů?
Souprava vozíků nebo válečků pro hladké a bezpečné zakládání a odebírání palet
Push-back regálový systém funguje na základě jednoduchého mechanismu s pomocí vozíků nebo válečků. Tento mechanismus využívá a vyrovnává dvě protichůdně působící síly: tlak při umísťování palet do skladovacího zálivu a gravitační sílu, která usnadňuje jejich odebírání z regálů.
Svědectví
Konfigurace push-back paletových regálů
Různé možné struktury pro vyhovění logistickým potřebám každého skladovacího zařízení
Push-back paletové regály Mecalux s vozíky, na něž lze uložit 2 - 4 palety do hloubky regálu, s variantou s válečky pro zasouvání 4 a více palet.
Součásti push-back paletových regálů
Push-back paletové regály Mecalux se vyznačují špičkovou kvalitou napříč výrobními procesy, použitými materiály a povrchovou úpravou jednotlivých komponent. Tento závazek k dokonalosti zajišťuje maximální stabilitu, pevnost a trvanlivost instalací.
Přestože mají několik společných prvků s jinými typy kovových paletových regálů (např. rámy a nosníky), zásuvný systém se od nich odlišuje kolejnicemi a vozíky.
Push-back paletové regály jsou vybaveny sadou specifických komponent, které zajišťují efektivní zakládání a odebírání palet bez rizika. Tyto prvky zajišťují bezpečnost jako obsluhy a zboží, tak samotného skladovacího systému.
FAQs
Push-back paletové regály se skládají z konstrukcí pro nahuštěné skladování, které eliminují vnitřní uličky a umožňují uložení až 4 palet na záliv systémem hromadění. Zvyšují kapacitu skladu a zároveň snižují plochu, kterou skladovací systém zabírá. Palety jsou umístěny na sadě vozíků nebo válečků, které jsou tlačeny po řadě kolejnic namontovaných v mírném sklonu. Jejich název je odvozen od činnosti vysokozdvižného vozíku, který zasouvá dozadu palety již uložené v regálu, aby uvolnil místo pro novou paletu. Přední část regálu je nejnižší, takže při odebírání zboží se palety vzadu gravitačně posunou o jednu pozici dopředu a vstup do regálového zálivu je opět obsazen. U tohoto typu regálů probíhá nakládka a vykládka ve stejné pracovní uličce. Proto tyto operace postupují metodou LIFO (poslední dovnitř, první ven).
Ačkoli jsou push-back regály kompatibilní s jakýmkoli typem výrobku, za určitých okolností jsou obzvláště ideální. Jsou například ideální pro skladování středně obrátkového paletizovaného zboží se 2 a více paletami na skladovou jednotku, které se řídí metodou LIFO. Kromě toho se push-back paletové regály běžně používají také v provozech s malým počtem skladových jednotek a malým počtem palet na skladovou jednotku. Díky rychlosti, kterou umožňují při nakládacích a vykládacích manévrech, jsou také vynikající volbou pro uskladňování rychloobrátkového spotřebního zboží (FMGC). Stejně tak - jako všechna řešení pro nahuštěné skladování - jsou tyto regály optimálním řešením pro podniky, které potřebují maximalizovat dostupnou plochu pro rozšíření skladové kapacity.
Hlavní rozdíl mezi oběma systémy spočívá ve strategiích řízení zásob, které se v jednotlivých případech používají. Push-back paletové regálové systémy využívají systém správy zásob LIFO (poslední dovnitř - první ven), protože je možno ke zboží přistupovat pouze z jediné pracovní uličky. Regály s organizací toku palet naopak mají jednu uličku pro zakládání a druhou pro odebírání, takže provoz se zde řídí metodou FIFO (první dovnitř, první ven).
Push-back regál je jednoduchý skladovací systém nahuštěného skladování, který umožňuje umístit do každého zálivu jinou skladovou jednotku. Jelikož vysokozdvižné vozíky nakládají a vykládají zboží z jedné pracovní uličky, nevjíždějí dovnitř konstrukce, čímž se zkracuje doba manévrování a provoz je bezpečnější. Nicméně, tyto regály jsou omezeny co do hloubky a výšky zálivů. Systém lze nakonfigurovat s hloubkou 4 až 6 palet (v závislosti na zvolené variantě - vozíky nebo válečky) a maximální výškou 7,5 m. Pokud požadujete větší kapacitu nebo výšku, Mecalux má pro nahuštěné skladování několik dalších řešení. Jedním z takových řešení je systém nazvaný paletové kyvadlo, kde může mít každý skladovací záliv hloubku víc než 40 metrů.
Do push-back paletových regálů, které využívají variantu s vozíky a kolejnicemi, lze umístit maximálně 4 palety na jeden záliv. Ve verzi s válečky je naopak maximální počet palet na záliv 6. A tato hloubka může být i větší, pokud to dovolí hmotnost palet.
Společnost Mecalux stanovila maximální výšku svých push-back regálů na 7,5 m, pokud regál pracuje s vhodným manipulačním zařízením. Je to proto, že výška je podmíněna používanými vysokozdvižnými vozíky.
Šířka zálivů - tj. nosníků - se rovná přednímu rozměru palety včetně nákladu plus 160 mm (80 mm na každé straně).
Ve variantě s vozíky a kolejnicemi manipuluje vysokozdvižný vozík s paletami z jejich širší strany a vkládá je do regálu s kolmo umístěnými spodními podlážkami. Tímto způsobem jsou na vozících a kolejnicích bezpečně (příčně) podepřeny. Naproti tomu u válečkové varianty se s paletami manipuluje z úzké strany, přičemž spodní podlážky spočívají kolmo na válečcích, což usnadňuje jejich pohyb.
V push-back systémech je každý záliv vyhrazen jedné skladové jednotce. Protože každý záliv je spravován samostatně, může obsahovat jinou skladovou jednotku. To nabízí výhodu oproti drive-in regálům, kde je jedné skladové jednotce vyhrazena celá ulička se všemi zálivy.
Teoreticky může s regály typu push-back spolupracovat jakýkoli model vysokozdvižného vozíku, je však třeba vzít v úvahu určité aspekty. Například tuhost a odolnost stožáru vysokozdvižného vozíku vůči tlačné síle podmiňuje počet palet na záliv. Je to proto, že vysokozdvižný vozík je zodpovědný za použití síly potřebné k posunutí palet uložených v zálivu při zakládání nové palety. Navíc s rostoucí výškou musí být stožár silnější: jeho součásti se budou více opotřebovávat a vysokozdvižný vozík se bude při odebírání palet hůře ovládat.
Zeptejte se odborníka